2014 m. vasario 15 d., šeštadienis

IKT įrankių taikymo pavyzdžiai

APKLAUSA.LT

Nemokamos apklausos internete kuriamos prisiregistravus. Apklausos gali būti viešos arba privačios. Leidžiami įvairūs klausimų tipai (teksto, skaičiaus, datos laukai, pasirinkimo tipo klausimai, matricos ir daug daugiau), skirtingas klausimų išdėstymas puslapyje, reguliuojami stiliai ir nustatymai.
Išbandykite apklausą "Intel teach mokymai pedagogams", kuri sukurta naudojantis platforma www.apklausa.lt
http://apklausa.lt/f/intel-teach-mokymai-pedagogams-y4ftjvd.fullpage

POWTOON.COM

Kurti video pristatymus ir animuotas pateiktis skirta svetainė powtoon.com. Joje yra daug iš anksto paruoštų šablonų, kuriuos galima modifikuoti pagal savo poreikius. Galima pridėti įvairius efektus ir garsą. Vartotojai turi prisiregistruoti.


PREZI.COM

Prisiregistravę vartotojai gali kurti animuotus pristatymus ir tiesiogiai svetainėje, ir parsisiuntę programą PREZI į savo kompiuterį. Tą patį pristatymą gali kurti keletas bendradarbiaujančių žmonių - šiuo atveju mokykla turi būti paketo "Google Apps švietimui" registruota vartotoja.
Mokinio darbo pavyzdys, sukurtas PREZI įrankiu:








 

YOUTUBE įrankiai

Svetainėje Youtube.com galima  viešai paskelbti turimus vaizdo įrašus. Taip pat yra keletas įrankių, leidžiančių prisiregistravusiems vartotojams čia pat sukurti vaizdo medžiagą, įkėlus ją koreguoti, pridėti garso takelį, iškarpyti.


1. Filmuotos medžiagos "Paryžius. Luvro muziejus" įkėlimas iš fotoaparato http://youtu.be/1FytqdDQmTw :



    2. Vaizdo pristatymas "Healthy eating", sukurtas programa Windows Movie maker ir paskelbtas Youtube http://youtu.be/calJOI97ehk




    3. Vaizdo medžiaga "Apkabinkime mokyklą", sukurta iš nuotraukų "Youtube" skaidrių demonstracijų kūrimo įrankiais http://youtu.be/MZZA8KNWg1Ag1A



    PREZENT.ME

    Pristatymas su vaizdo įrašu, sukurtas PRESENT.ME įrankiu mokymų pedagogams metu https://present.me/content/:

    Mokinio pavyzdžio kūrimas

    Mokytojas, kurdamas projektinės veiklos pavyzdį iš mokinio perspektyvos, pats susiduria su kai kuriais sunkumais, kurie gali iškilti ir mokiniams. Pavyzdžio kūrimas mokytojui leidžia ne tik nuspręsti, ar projekto tikslai atitinka mokymo turinį, bet ir išbandyti IKT įrankius prieš rekomenduojant juos mokiniams. Aiškus, informatyvus darbo pavyzdys leidžia mokiniams aiškiau suprasti mokytojo reikalavimus, paskatinti juos kūrybiškai pažvelgti į užduotį.

    Prieš pradedant kurti mokinio pavyzdį

    Apsvarstykite savo projekto scenarijų, kuriame mokiniai, stengdamiesi išspręsti problemą, imasi tam tikrų vaidmenų, pvz., žurnalistų, inžinierių, kraštotyrininkų, gamtininkų ir pan. Sau atsakykite į kelis klausimus:
    1. Kokie galimi ryšiai su realiu pasauliu projekte?
    2. Kokios veiklos gali padėti mokiniams pajusti šiuos realius ryšius?
    3. Kokius vaidmenis gali atlikti jūsų mokiniai?
    4. Kokias užduotis gali įvykdyti Jūsų mokiniai, atlikdami šiuos vaidmenis?
    Dar kartą savo mokomojo projekto plane peržiūrėkite, gal net pakoreguokite Bendrųjų programų turinį ir mokymosi tikslus.
    • Kokių išmoktų sąvokų, žinių ir gebėjimų mokinių projektinės veiklos pabaigoje jūs tikitės?
    • Kokių 21 a. gebėjimų tikitės mokinių projektinės veiklos pabaigoje?
    • Kokių Esminių klausimų realizavimą atspindės Jūsų mokinių projektinės veiklos rezultato pavyzdys ir kokiais būdais?

    Tinkamo IKT įrankio pasirinkimas

    Prieš siūlydamas įrankį mokinimas, mokytojas būtinai turi pats su juo susipažinti ir išmokti naudotis. Svarbu atsižvelgti ir į projekte dalyvaujančių mokinių amžių bei tikslinę auditoriją, kuriai bus skirtas projekto turinys.Skaitmeninis mokinių darbų, projekto ataskaitos pateikimas leidžia sutaupyti išlaidas medžiagoms (popieriui, spausdintuvui) ir pritraukia platesnę auditoriją.
    Projekto veiklos ataskaitas mokiniai gali pateikti įvairiomis publikacijomis - tinklaraštyje, brošiūra, naujienlaiškiu ar laikraščiu (spausdintu arba internete), surengti pristatymų mini konferenciją ar stendinius pranešimus. Visais atvejais be kompiuterio nepasieisite.


    2014 m. vasario 4 d., antradienis

    Projekto idėjos pristatymas

    Kas yra projektinė veikla?

    Projekto metodas - tai mokymasis darant, veikiant, atliekant užduotis, susijusias su tam tikros problemos sprendimu. Šiuo metodu galima mokytis vieno dalyko, bet paprastai jis peržengia vieno dalyko ribas.
    Projektus mokiniai gali vykdyti individualiai, tačiau dažniausiai tai yra komandinė, grupinė veikla. Komanda išsirenka vadovą, planuoja veiklas, pasiskirsto užduotis.
    Projektiniame darbe procesas toks pat svarbus kaip ir rezultatas. Mokiniai plėtoja savo mokymosi ir darbo stilių, mokosi bendradarbiauti, savarankiškai kelti klausimus, formuluoti problemas ir ieškoti jų sprendimo. Tai, ko mokiniai išmoksta vykdydami projektus, pravers jiems ateityje konkuruojant darbo rinkoje, nes kuo toliau, tuo labiau įmonės ir įstaigos savo darbą grindžia projektine ir komandine veikla.

    Pradedam projektą

    Sėkmingam projekto įgyvendinimui svarbu iš anksto apgalvoti projekto idėją, problemines sritis, mokinių veiklas ir laukiamus rezultatus. Trumpą informaciją apie būsimą projektą pateikite pristatyme. Rengdami pristatymą apgalvokite, kokiai auditorijai jis bus skirtas - mokiniams sudominti, mokytojams įtraukti į projektinę veiklą, tėvams ar administracijai.

    Sukurkite pristatymą (skaidres, lankstinuką, plakatą ir pan.), kuriame turėtų būti parašyta:
    1. Projekto pavadinimas;
    2. Projekto idėjos santrauka.
    3. Projekto pedagoginė prasmė.
    4. Bendrosiomis programomis grįsti klausimai (schema 1 - 2 - 3): vienas pagrindinis klausimas; du projekto klausimai; trys turinio klausimai.
    5. Ugdomi XXI a. įgūdžiai.
    6. Projekto veiklos ir produktai.
    Pakvieskite suinteresuotus asmenis ir supažindinkite juos su būsimu projektu.

    2014 m. vasario 1 d., šeštadienis

    Esminių klausimų formulavimas

    Planuodamas mokomąjį projektą mokytojas turi numatyti, kaip projekto medžiaga bus susieta su bendrąja ugdymo programa ir mokomaisiais dalykais. Šiuos ryšius padeda atskleisti keliami esminiai klausimai.
    Esminius klausimus sudaro pagrindiniai, projekto ir mokymosi turinio klausimai. Kodėl reikia naudoti šiuos klausimus?
    • Jie siekia ugdyti aukštesnio lygio mąstymo įgūdžius.
    • Reikalauja palyginimų, sintezės, interpretacijos, vertinimo ir t.t.
    • Užtikrina, kad mokinių projektinė veikla nebus paviršutiniška.
    • Reikalauja daugiau nei vien faktų pakartojimo.
    • Tenka koncentruotis ties svarbiomis temomis.
    • Būtina susieti mokymąsi su kitais mokomaisiais dalykais.
    • Kelia klausimus, kurie užduodami per visą žmonijos istoriją.
    • Padeda atsakyti į klausimus, kuriuos užduoda mokiniai.
    Pagrindiniai klausimai - tai labai platūs, atviri klausimai, dažnai apima kelis dalykus ir padeda mokiniams pamatyti, kaip dalykai yra susiję. Šie klausimai yra įtraukiantys ir prasmingi, reikalauja aukštesnio lygio mąstymo, skatina smalsumą, padeda mokiniams lyginti ir daryti išvadas. Atsakymų į šiuos klausimus nerasime atsivertę vadovėlį.

    Projekto klausimai - tai atviri klausimai, kurie tiesiogiai susiję su projektu, padeda mokiniams patiems sukurti savo atsakymus ir prasmes iš surinktos informacijos.

    Turinio klausimai - tai siauri faktais paremti klausimai, kurie padeda atsakyti į projekto klausimus. Dažnai šie klausimai formuluojami remiantis apibrėžimais ir bendra žinoma informacija (pavyzdžiui, klausimais teste).